Hľadá sa charakter

Autor: Peter Gomboš | 18.3.2016 o 17:35 | (upravené 23.3.2016 o 9:28) Karma článku: 2,71 | Prečítané:  205x

Nekalé praktiky finančných sprostredkovateľov opäť ožili... Predajom nevýhodných produktov len v krajšom obale sa vraciame o späť o 10 rokov.

Chceš rýchlo a veľa zarábať? Pridaj sa ku víťazom. Aj s takýmto mottom oslovili moju známu Katku, klientku, ktorá si hľadala možnosť privyrobenia si počas materskej. Presné načasované oslovenie kamarátkou, že si môže rýchlo zarobiť veľmi slušné peniaze, neváhala a zúčastnila sa školenia za 100eur. Silno namotivovaná zarábať a byť úspešná sa pustila dotoho. Hneď prvý týždeň po školení spolu s týmom špecialistov im zanalyzovali zmluvy a ciele. Prehodnotili im aj rizikové životné poistenie pre celú rodinu a priame investície do fondov (investičné programy už boli bez poplatku počas ďalších 25rokov), spolu platby 100eur/mesačne. Od vysokokvalifikovaných špecialistov prišlo odporúčanie na zrušenie oboch zmlúv a vytvorenie štyroch nových investičných životných poistení (IŽP) s mesačnou platbou 200eur!!! Pre ňu Metlife Eva Plus - s platbou 52eur/mesačne, pre manžela Metlife Adam Plus - s platbou 58eur/mesačne a pre deti po 2x po 45eur/mesačne. Spolu 200eur/mesačne. Tých 200eur mesačnej platby nebolo vôbec náhodných. Totiž, kariérny plán hovorí, že za ďalšie urobené zmluvy už bude mať 2x vyššiu províziu ako za svoje. Za svoje dostala províziu 600eur. S potešením, že už má vyrobených 600eur oslovila sesternicu a po dôkladnej analýze odborníkmi, takisto prišlo odporúčanie na nové zmluvy IŽP Metlife s mesačnou platbou 150eur. Suma sumárum zarobené za prvý mesiac 1500eur! Super, však?

Vyrovnala si pozdlžnosti, niečo kúpila. Výsledok po 2mesiacoch - minutých 1500eur! Oslovení ďalší známi nemali záujem o nové produkty a tak nadšenie opadlo.

Finančná situácia sa ale zlepšila len na 4mesiace. Na ďalšie platenie zmlúv nevychádzalo a tak pre neplatenie zanikli po 6mesiacov. Vložených 4x po 200eur, spolu 800eur, odkup 0eur. Mesiac po nej aj sesternica prestala platiť zmluvy a tak tiež zanikli. Vrátenie provízie spolu 1.120eur + Metlife vyžadovalo za 2mesiace platbu 400eur, kým zmluvu zrušili. Spolu dlžoba na krku 1520eur a 560eur už zaplatených do sporenia v poistkách (4x35eur x 4mesiace). 

Pre tých, čo nepoznajú moju prácu a postoj k nevýhodnoti investičného životného poistenia, rozpíšem poplatky v týchto zmluvách. Poplatky sa týkajú len sporiacej časti, neberiem do úvahy poistenie. O nastavení poistenia sa radšej baviť nebudem, keďže zmluvy boli nastavované z väčšej časti ako sporenie nie poistenie.

Počiatočný poplatok: 1.rok  70%, 2.rok  70%

Administratívny poplatok: 1,33eur/mesačne na každú zmluvu

Vstupný poplatok: 5% z každej platby počas celej doby

Správcovský poplatok: 1% ročne z celej nasporenej sumy

Poplatok za zrušenie zmluvy: prvých 15 rokov, postupne klesá na 0%, v prvých 3rokov 100%, v 10roku 40%, v 16.roku 0%.

Spolu na poplatkoch v týchto zmluvách po dobu 25rokov (inak zmluvy uzatvorené do veku 99rokov), ale pre správnosť výpočtu použijem poplatky len za 25rokov, pri investícii 35eur/mesačne na zmluvu:

4x 588eur počiatočný náklad + 4x 399eur administratívny poplatok + 4x 525eur vstupný poplatok + 4 x 1433eur (nepočítam poplatok z výnosu). SPOLU 19.420,46 EUR.

SPOLU poplatky na pôvodných zmluvách 0 eur!

Toto nie je ojedinelý prípad. S nekalými praktikami, že naši odborníci vypracovali kvalitnú analýzu všetkých poisťovní a zmlúv, ktoré si klient platí, kde výsledkom je zrušenie všetkých poistných a sporiacich zmlúv, a nastavení nových investičných životných poistení od Metlife je v 95%. Mne je ľúto, ba priam do plaču ako vidím, že po 10rokov práce vo financiách, tu vyrastá spoločnosť, ktorej nejde vôbec o klienta a lákadlom je hlavne veľa zarobiť, ako mi aj povedali niektorí sprostredkovatelia. Tieto vyhlásenia dali aj napriek vysvetleniu, že predávaním IŽP škodia klientom. V Česku, už spoločnosť OVB dostala právoplatnú pokutu 5.000.000Kč, za klamlivé obchodné praktiky s predajom IŽP. Raz sa to možno udeje aj u nás:

http://www.arcaconsulting.sk/page/detail/454/ovb-dostava-pravomocne-pokutu-5-000-000-kc-za-klamavy-prodej-izp

Tento článok je smerovaný hlavne pre poradcov s charakterom, pre tých zvyšných 5%, ktorí to takto nerobia, aby pouvažovali nad zmenou firmy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Politológ Kusý: Danko je veľmi labilný človek

Politológ hodnotí Dankovo vystupovanie na verejnosti.


Už ste čítali?