Hľadá sa charakter

Autor: Peter Gomboš | 18.3.2016 o 17:35 | (upravené 23.3.2016 o 9:28) Karma článku: 2,71 | Prečítané:  175x

Nekalé praktiky finančných sprostredkovateľov opäť ožili... Predajom nevýhodných produktov len v krajšom obale sa vraciame o späť o 10 rokov.

Chceš rýchlo a veľa zarábať? Pridaj sa ku víťazom. Aj s takýmto mottom oslovili moju známu Katku, klientku, ktorá si hľadala možnosť privyrobenia si počas materskej. Presné načasované oslovenie kamarátkou, že si môže rýchlo zarobiť veľmi slušné peniaze, neváhala a zúčastnila sa školenia za 100eur. Silno namotivovaná zarábať a byť úspešná sa pustila dotoho. Hneď prvý týždeň po školení spolu s týmom špecialistov im zanalyzovali zmluvy a ciele. Prehodnotili im aj rizikové životné poistenie pre celú rodinu a priame investície do fondov (investičné programy už boli bez poplatku počas ďalších 25rokov), spolu platby 100eur/mesačne. Od vysokokvalifikovaných špecialistov prišlo odporúčanie na zrušenie oboch zmlúv a vytvorenie štyroch nových investičných životných poistení (IŽP) s mesačnou platbou 200eur!!! Pre ňu Metlife Eva Plus - s platbou 52eur/mesačne, pre manžela Metlife Adam Plus - s platbou 58eur/mesačne a pre deti po 2x po 45eur/mesačne. Spolu 200eur/mesačne. Tých 200eur mesačnej platby nebolo vôbec náhodných. Totiž, kariérny plán hovorí, že za ďalšie urobené zmluvy už bude mať 2x vyššiu províziu ako za svoje. Za svoje dostala províziu 600eur. S potešením, že už má vyrobených 600eur oslovila sesternicu a po dôkladnej analýze odborníkmi, takisto prišlo odporúčanie na nové zmluvy IŽP Metlife s mesačnou platbou 150eur. Suma sumárum zarobené za prvý mesiac 1500eur! Super, však?

Vyrovnala si pozdlžnosti, niečo kúpila. Výsledok po 2mesiacoch - minutých 1500eur! Oslovení ďalší známi nemali záujem o nové produkty a tak nadšenie opadlo.

Finančná situácia sa ale zlepšila len na 4mesiace. Na ďalšie platenie zmlúv nevychádzalo a tak pre neplatenie zanikli po 6mesiacov. Vložených 4x po 200eur, spolu 800eur, odkup 0eur. Mesiac po nej aj sesternica prestala platiť zmluvy a tak tiež zanikli. Vrátenie provízie spolu 1.120eur + Metlife vyžadovalo za 2mesiace platbu 400eur, kým zmluvu zrušili. Spolu dlžoba na krku 1520eur a 560eur už zaplatených do sporenia v poistkách (4x35eur x 4mesiace). 

Pre tých, čo nepoznajú moju prácu a postoj k nevýhodnoti investičného životného poistenia, rozpíšem poplatky v týchto zmluvách. Poplatky sa týkajú len sporiacej časti, neberiem do úvahy poistenie. O nastavení poistenia sa radšej baviť nebudem, keďže zmluvy boli nastavované z väčšej časti ako sporenie nie poistenie.

Počiatočný poplatok: 1.rok  70%, 2.rok  70%

Administratívny poplatok: 1,33eur/mesačne na každú zmluvu

Vstupný poplatok: 5% z každej platby počas celej doby

Správcovský poplatok: 1% ročne z celej nasporenej sumy

Poplatok za zrušenie zmluvy: prvých 15 rokov, postupne klesá na 0%, v prvých 3rokov 100%, v 10roku 40%, v 16.roku 0%.

Spolu na poplatkoch v týchto zmluvách po dobu 25rokov (inak zmluvy uzatvorené do veku 99rokov), ale pre správnosť výpočtu použijem poplatky len za 25rokov, pri investícii 35eur/mesačne na zmluvu:

4x 588eur počiatočný náklad + 4x 399eur administratívny poplatok + 4x 525eur vstupný poplatok + 4 x 1433eur (nepočítam poplatok z výnosu). SPOLU 19.420,46 EUR.

SPOLU poplatky na pôvodných zmluvách 0 eur!

Toto nie je ojedinelý prípad. S nekalými praktikami, že naši odborníci vypracovali kvalitnú analýzu všetkých poisťovní a zmlúv, ktoré si klient platí, kde výsledkom je zrušenie všetkých poistných a sporiacich zmlúv, a nastavení nových investičných životných poistení od Metlife je v 95%. Mne je ľúto, ba priam do plaču ako vidím, že po 10rokov práce vo financiách, tu vyrastá spoločnosť, ktorej nejde vôbec o klienta a lákadlom je hlavne veľa zarobiť, ako mi aj povedali niektorí sprostredkovatelia. Tieto vyhlásenia dali aj napriek vysvetleniu, že predávaním IŽP škodia klientom. V Česku, už spoločnosť OVB dostala právoplatnú pokutu 5.000.000Kč, za klamlivé obchodné praktiky s predajom IŽP. Raz sa to možno udeje aj u nás:

http://www.arcaconsulting.sk/page/detail/454/ovb-dostava-pravomocne-pokutu-5-000-000-kc-za-klamavy-prodej-izp

Tento článok je smerovaný hlavne pre poradcov s charakterom, pre tých zvyšných 5%, ktorí to takto nerobia, aby pouvažovali nad zmenou firmy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Súd rozhodol proti Mayovej. Brexit musí schváliť parlament

Odchod Británie z Európskej únie musí odsúhlasiť parlament.

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením by mal Gašpar podľa Kisku vysvetliť.

DOMOV

Lietadlá stáli milióny, no ministri lietajú linkami

Kaliňák hovorí, že každý má slobodný výber, ako bude cestovať.


Už ste čítali?